Rukometaši Novske nastavljaju pobjeđivati – RK “Novska” – RK “Daruvar” 30:24 (13:15)

RK "Novska" 30 : 24 RK "Daruvar"
Objavljeno: 24.10.2016 - 20:01 Piše: Luka Selenić | Foto: Željko Gašparović Pročitano: 1024 puta

Novljanski rukometaši ugostili su ekipu RK “Daruvar” iz Daruvara koja je bila posljednja na tablici bez osvojenog boda. Sve je ukazivalo na to da bi to trebala biti jedna rutinska pobjeda Novske koja je ostvarila nekoliko uvjerljivih pobjeda od početka sezone te je tako i krenula utakmica.

Brzo ostvaruju prvu značajniju prednost od 7:2 i u nastavku uspijevaju održavati tu prednost do rezultata 10:5, ali zatim je uslijedio nenadani pad u igri Novske. Gostujući rukometaši su iskoristili tehničke pogreške Novske te ih kaznili golovima za poravnanje rezultata. Daruvarčani u naletu unijeli su veliku nervozu među rukometaše Novske što se odrazilo i na igru gdje nemaju mirnoću u realizaciji te zbog toga na poluvremenu zaostaju 13:15.

Drugo poluvrijeme izlaze odlučnije na teren i s brza dva gola opet dovode rezultat u egal, ali još uvijek Novska nije igrala dovoljno čvrsto i agresivno da bi slomila vrlo borbene protivnike unatoč što su došli samo sa jednim zamjenskim igračem. U dva navrata još se uspijevaju Daruvarčani odvojiti na dva razlike zbog čega je trener Prelčec rotacijama igrača s klupe pokušao pokrenuti igru svoje ekipe i u tome je uspio. Od vodstva 19:17 za Daruvar, Novska poravnava rezultat na 21:21 i nakon toga uspijeva prelomiti utakmicu u svoju korist. Vodstvo se povećavalo do samog kraja te su osigurali nove bodove u uzbudljivoj utakmici u kojoj je golmanski tandem Novske sakupio oko 20 obrana. Konačnim rezultatom 30:24 zadržali su dalje prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

U ekipi Daruvara igrač Ivančić postigao je 7 pogodaka, a u ekipi Novske ponovno je Čizmar napunio protivničku mrežu sa 14 pogodaka.

Sljedeće kolo ponovno RK “Novska” igra na domaćem terenu gdje dočekuju drugu ekipu prvoligaša RK “KTC 2” iz Križevaca.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar, Čizmar (14), Vučić (2), Troha (5), Kinderman, Grgić, Štefanac (1), Henčel, Kačavenda (1), Halić, Špoljarić, Bišof, Mišljan (2), Biro (2), Ciprić (3); trener : Prelčec.

RK “DARUVAR” : Franekić (1), Cenger (2), Matošević (5), Barberić (1), Janota (4), Putak, Ivančić (7), Antolić (4); trener : Grkinić.

Čestitke rukometnom klubu na pobjedi i neka sljedeća utakmica bude jednako tako uspješna!