Rukometaši Novske doživjeli težak poraz u Ivanskoj – RK “Ivanska” – RK “Novska” 26:15 (14:4)

RK "Ivanska" 26 : 15 RK "Novska"
Objavljeno: 06.12.2016 - 7:40 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1345 puta

Za rukometaše Novske bilo je jako “hladno” proteklo kolo u dvorani i rezultatski sa -11 na gostovanju u Ivanskoj, inače jakoj domaćinskoj ekipi ove lige.

Od samog početka utakmice nije ništa polazilo za rukom Novljanima, rukometaši Ivanske su čvrsto stajali u obrani i suvereno zaustavljali pokušaje Novske. Domaća ekipa je u suprotnom dugim i organiziranim napadima polako gradila svoju prednost te su koristili svoje prednosti u fizičkoj snazi i iskusno gradili svoju igru preko pivota koji je stvarao najveće probleme mladoj Novljanskoj ekipi. Rezultat je do kraja poluvremena bio debelo na strani domaćina, a igru gostiju obilježile su tehničke pogreške i slaba realizacija te poluvrijeme završava 14:4.

Drugo poluvrijeme ipak malo bolje reagiraju rukometaši Novske, ali rukometaši Ivanske su se pokazali preiskusnim igračima da bi dopustili ikakvo iznenađenje te su kontrolirali tijek utakmice i konstantno održavali prednost od desetak pogodaka razlike. U konačnici je i zadržana ta prednost te je uvjerljivo Ivanska savladala Novsku rezultatom 26:15.

U ekipi Ivanske istaknuo se Mraz sa 7 pogodaka, a u ekipi Novske ponovno je prednjačio Čizmar s 8 pogodaka.

RK “IVANSKA” : Herceg, Paripović (5), Rovišćanec (2), Prstec (2), Modrić, Šibarić (4), Brzović, Takač, Gašparović (3), Mraz (7), Subotičanec (1), Uršanić (2), Šantić, Matenda; trener : Horvat.
RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar, Čizmar (8), Vučić, Troha (1), Halić, Štefanac (1), Kačavenda (1), Špoljarić, Bišof (1), Mišljan, Biro, Ciprić (3); trener : Prelčec.

Sljedeće kolo su rukometaši Novske slobodni te im za dva tjedna slijedi posljednje kolo polusezone kada odlaze na gostovanje u Koprivnicu protiv ekipe RK “Koprivnica – Hangar 18”.

Arhivska fotografija: Željko Gašparović