RK “Varaždin 2” : MRK “Novska” – 40:21 (22:10)

Objavljeno: 13.04.2016 - 18:55 Piše: Luka Selenić Pročitano: 507 puta

Rukometaši Novske su pretrpjeli težak poraz na gostovanju u Varaždinu. Nakon duže natjecateljske stanke uslijedila je prvenstvena utakmica protiv Varaždina – perspektivne i neugodne mlade ekipe. Na početku utakmice se odmah moglo vidjeti da je domaćin u boljem ritmu i boljoj formi te su svaku grešku Novske kažnjavali lakim golovima iz kontre.

Nije dugo trebalo da domaćin ostvari prvu osjetnu prednost te se nažalost Novska nije uspjela oporaviti, nego igra jedan period bez pogotka pa se ta prednost još više izgradila do velikih +12. Završnica poluvremena završava s dva pogotka sa obje strane i zadržavanje te prednosti.

Drugo poluvrijeme kao preslika prvog – još kraći dio utakmice Varaždinci igraju u svojoj udarnoj postavi te zatim oba trenera daju prilike i mlađim igračima, tako da su i svi mladi dečki Novske dobili određenu minutažu. Na kraju je to završilo s više nego uvjerljivom pobjedom domaćina, gdje rukometaši Novske nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti protivnika.

Najraspoloženiji pojedinac u redovima Novske bio je Masnec s 5, a kod domaćina Novak s 8 pogodaka.

MRK “NOVSKA” : Halić, Šumar (3), Šlabek (1), Masnec (5), Vučić, Biro (2), Ciprić (1), Šepak (5), Grgić, Hršak (1), Kačavenda (3), Bišof, Špoljarić, Mišljan; Trener Prelčec.
RK “VARAŽDIN” : Andabaka (2), Turk (3), Zrinski (2), Koprek (2), Šincek, Jurić (3), Gotić (2), Obrljan (3), Mlinarić (1), Cmrečki, Ipša (2), Hutinec (1), Levak (7), Novak (8), Hirš (4), Črnila; Trener Štimac.

Sljedeće kolo rukometaši Novske igraju na domaćem terenu protiv RK “Ivanska” iz Ivanske – u subotu, 16. travnja u 20:00h.