RK “Koprivnica Hangar 18” – MRK “Novska” – 21:21 (10:12)

Objavljeno: 24.04.2016 - 11:01 Piše: Luka Selenić Pročitano: 661 puta

Nakon infarktne završnice, rukometaši Novske vraćaju se s gostovanja s osvojenim bodom protiv rukometaša Koprivnice.

Domaći rukometaši bolje otvaraju utakmicu te uspijevaju povesti sa 3:0, ali dok su rukometaši Novske došli na radnu temperaturu već je bilo 6:3 za domaćina. Nakon toga dobra serija Novske kada postižu četiri uzastopna pogotka te u potpunosti preokreću rezultat te je sada 7:6 u njihovu korist. Nakon toga se igralo gol za gol, sve do posljednje minute sa prednosti za Novsku od 11:10 te tada atraktivnom akcijom iz cepelina u posljednjoj sekundi zabijaju gol za prednost od dva pogotka i rezultat 12:10 u korist Novske.

U drugom poluvremenu se nastavlja bitka – obje ekipe igraju jako čvrsto u obrani, ali domaćin iz Koprivnice nikako ne posustaje i ne dozvoljava da se gosti značajnije odvoje, nego uspijevaju držati utakmicu neizvjesnom. Na samom kraju i malo više sreće na stranu domaćina, gdje rukometaši Novske pogađaju nekoliko prečki i stativi, ali bez obzira na sve imaju prednost 21:19 i 21:20 u posljednjoj minuti susreta. Zadnji tračak nade za izjednačenje domaćin je iskoristio na samom kraju utakmice, kada su uspjeli izboriti penal četiri sekunde do kraja susreta i ujedno i realizirati za izjednačenje 21:21 te poštenu podjelu bodova.

Najraspoloženiji pojedinac u redovima Novske bio je Šepak sa 7, a kod gostiju Pranjić s 5 pogodaka.

MRK “NOVSKA” : Tutić, Šumar (1), Štefanac, Šlabek (1), Masnec (6), Vučić (1), Biro, Šepak (7), Kinderman (1), Grgić, Hršak, Kačavenda (4), Bišof, Halić; Trener Prelčec.

RK “KOPRIVNICA” : Bukvić, Behin, Kosmač, Vlašić (2), L.Peričić (2), Karlović (3), B.Peričić, Stričević, Mikulčić, Kovačić (2), Pranjić (5), Peić (4), Skupnjak, Žarić, Levak, Dujaković (3); Trener Krajačić.

Posljednje kolo rukometaši Novske igraju na domaćem terenu protiv prvaka lige RK “Trnovec” iz Trnovca i čestitke na osvojenom bodu.