RK “Ivanska” : MRK “Novska” – 20:22 (12:12)

RK "Ivanska" 20 : 22 MRK "Novska"
Objavljeno: 06.12.2015 - 15:58 Piše: Luka Selenić Pročitano: 593 puta

Rukometaši Novske u infarktnoj završnici osvajaju oba boda na teškom gostovanju protiv RK ”Ivanska” iz Ivanske.

Od prve minute se dalo naslutiti u kojem smjeru će krenuti ova utakmica – da će biti rovovska bitka za svaki gol. U prvom poluvremenu se niti jedna ekipa ne uspijeva odvojiti te obje ekipe pokazuju veliki angažman u obrani – ne dopuštaju se laki pogoci nego se svaki pogodak mukotrpno zarađuje. Ipak, pred sami kraj poluvremena rukometaši Novske vode 12:10, ali poneka diskutabilna sudačka odluka i nespretno primljena dva pogotka vraćaju domaćina u egal te se s neriješenim rezultatom odlazi na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu obje ekipe su nastavile tamo gdje su i stale, prednjačile su opet čvrste obrane i igralo se u ritmu gol za gol. Nažalost po igrače Novske uslijedila je odlična faza domaćeg golmana Ivanske, gdje nekoliko napada za redom brani skoro pa nemoguće, čime se domaćin odvaja na 19:16. Unatoč svemu, rukometaši Novske su pokazali karakter i samu završnicu utakmice u potpunosti odlučili u svoju korist. Dvije minute prije kraja rezultat je 21:20 za Novsku i promašuju napad i prvu priliku da privedu utakmicu kraju. Ekipa Ivanske još jednom pokušava poravnati rezultat, ali bezuspješno te u posljednjoj minuti Novska zapečaćuje pobjedu pogotkom za +2 i nedostižnu prednost u preostalom vremenu. Tako je u zadnjih 10 minuta utakmice domaćin postigao samo jedan pogodak, a rukometaši Novske su napravili seriju od velikih 6:1, čime su u potpunosti sustigli rezultat i preokrenuli u svoju korist i zasluženo osvojili oba boda. Najraspoloženiji pojedinac u redovima Novske bio je Masnec s 8, a kod gostiju Paripović s 9 pogodaka.

Sljedeći vikend Novska dočekuje ekipu RK ”Koprivnica” iz Koprivnice.

RK ”IVANSKA” : Herceg, Paripović (9), Lalić, Prstec, Kos-Kalanja (2), Jurić (1), Crnojević (3), Kocijan Pacas (3), Ožegović, Mraz (1), Subotičanec, Segin, Popović (1), Kozić, Matenda, Brzović; Trener Paripović.

MRK ”NOVSKA” : Tutić, Šumar (3), Štefanac, Masnec (8), Biro, Bišof, Šepak (2), Kinderman (1), Hršak (3), Ivančić (1), Kačavenda (2), Šlabek (2), Mišljan; Trener Prelčec.

Čestitke rukometašima Novske na pobjedi i sretno u daljnjem natjecanju!