RK “Gola” : MRK “Novska” – 25:35 (13:19)

RK "Gola" 25 : 35 MRK "Novska"
Objavljeno: 16.11.2015 - 8:27 Piše: Luka Selenić Pročitano: 726 puta

Rukometaši Novske osvajaju prve gostujuće bodove u uvjerljivoj pobjedi protiv RK “Gola” iz Gole.

Nakon tri uzastopne pobjede na domaćem terenu došlo je vrijeme i za prvu gostujuću pobjedu. Domaći igrači Gole ravnopravno su se borili do rezultata 4:4, a zatim kreće odlična serija Novske, u kojoj odličnim obranama golmana Tutića i sa sedam uzastopnih golova, odlaze na 11:4. Nakon toga uslijedila je bolja faza igre domaćina, što je bilo uvjetovano s nekoliko isključenja rukometaša Novske, ali do kraja poluvremenu ipak imaju velikih 19:13.

Nisu se rukometaši Gole predavali niti nakon predaha te u drugom poluvremenu nikako ne dozvoljavaju da se još značajnije odvoje Novljani, održavajući zaostatak na 4 do 5 golova. Ipak do kraja same utakmice Novska ulazi u mirnu završnicu nedostižnom prednosti od 9 razlike. U zadnjoj minuti je još mladi osnovnoškolac Ciprić svojim prvijencem za seniorsku ekipu Novske zapečatio rezultat na 35:25 i uvjerljivih +10.

Najraspoloženiji pojedinci u redovima Novske bili su Hršak s 9 i Štefanac sa 6 pogodaka, a kod domaćina Blažeković sa 7. Pohvalna je i izvedba golmana Novske, Tutića, koji uz mnogobrojne obrane iz igre obranio i 4 sedmerca iz 7 pokušaja Gole!

RK “GOLA” : Horvat (4), Baniček (4), Ivačić (2), Loparić, Zlatar, Đelekovčan, Turk (5), Kiš, Martinović (2), Blažeković (7), Lončar (1), Petričević; Trener Stančin.
MRK “NOVSKA” : Grgić, Šumar (3), Šlabek (2), Šepak (4), Štefanac (6), Biro, Kinderman (7), Tutić, Hršak (9), Ivančić (1), Kačavenda (2), Ciprić (1); Trener Prelčec.

Sljedeći vikend Novska ima slobodno kolo te im za dva tjedna dolazi RK “Varaždin 2”.

Čestitke dečkima na pobjedi te puno sreće u nastavku natjecanja!