Prva gostujuća pobjeda rukometaša Novske – RK “Ivančica Ivanec 2″ – RK ” Novska” 23:36 (10:20)

RK "IVANČICA 2"
23 : 36
RK "NOVSKA"

Pomlađena rukometna ekipa Novske nastavila je s dobrom igrom i na dalekom gostovanju u Ivancu, gdje su savladali drugu ekipu prvoligaša iz Ivanca.

Na samom početku utakmice domaćin se dobro držao te drži rezultatski priključak i ne dopušta da se gosti iz Novske rezultatski odvoje. Ipak individualna igra Ivanca nije dugo mogla parirati rukometašima Novske, te kad su krenuli uspješnije zaustavljati njihove bezidejne napade uspijevaju i preuzeti kontrolu nad igrom te se iz trenutka u trenutak sve značajnije odvajati. Suprotno igri Ivanca, Novska uigranim akcijama dolazi do izglednih prilika za gol koje i sigurno realiziraju te do kraja poluvremena odlaze na odmor s više nego uvjerljivom prednošću od 10 golova.

Drugo poluvrijeme nimalo drugačija slika, rukometaši Novske nastavljaju gdje su stali te stvaraju još značajniju prednost na samom početku te zatim uz određene rotacije igrača održavaju konstantno prednost na 12-13 razlike. Utakmicu su smireno priveli kraju igrači s klupe i zaključili pobjedu sa rezultatom 36:23 u korist Novske. Tako su se vratili kući s nova dva boda i zasjeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

U momčadi Ivanca Rogina je postigao 7 pogodaka, a u momčadi Novske ponovno se Čizmar istaknuo sa 13 pogodaka.
Sada im slijede dvije uzastopne domaće utakmice protiv RK “Daruvar” iz Daruvara i RK “KTC 2” iz Križevaca, kada ćete imati priliku doći podržati rukometaše u narednim izazovima.

RK “IVANČICA 2” : Fulir, Pečatnik (4), Šipek, Horvatić (4), Canjuga (3), Uršulin, Rogina (7), Bobek (1), Jakop (1), Habek, Koranić (3), Golub, Divjak; trener : Žimbrek.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (2), Glavaš (1), Vučić (3), Biro, Troha (2), Ciprić (2), Kinderman (4), Grgić, Štefanac (1), Bišof (1), Čizmar (13), Halić, Špoljarić (3), Henčel, (2), Mišljan (2); trener : Prelčec.

Rukometašima Novske želimo uspješan nastavak natjecanja!

Arhivska fotografija: Tamara Josić