Poraz rukometaša na gostovanju u Nedelišću, RK “Nedelišće” : RK “Novska” – 34:27 (15:14)

RK "Nedelišće" 34 : 27 RK "Novska"
Objavljeno: 13.04.2017 - 6:53 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 797 puta

Rukometaši Novske su otputovali na gostovanje u Nedelišće gdje su igrali sa favoritom lige, trenutno drugoplasiranom ekipom koja se bori za ulazak u viši rang natjecanja te su se pokazali dostojnim protivnikom dinamičnom i agresivnom igrom.

Novska je ušla u susret dosta agresivno, brzim tranzicijskim rukometom odlaze prvi u vodstvo od 5:3. Nakon toga poravnavaju se snage na terenu te se igra cijelo poluvrijeme gol za gol, niti jedna ekipa nije popuštala. Posljednje poravnanje rezultata je bilo na 13:13 te mini serijom Nedelišće povede 15:13, ali rukometaši Novske smanjuju samo na gol zaostatka. Na predah se u svlačionice odlazi sa rezultatom 15:14, što sigurno nije očekivao favorizirani domaćin.

Drugo poluvrijeme ipak rukometaši Nedelišća opravdavaju ulogu favorita te dolaze do izražaja iskustvo i fizička snaga koji su i prelomili susret protiv mladih brzih i borbenih rukometaša Novske. Domaćin uspjeva povesti 20:16 te konstantno održava tu prednost na 3-5 razlike. Rukometaši Novske nisu uspjeli više sustići rezultat te susret završava rezultatom 34:27 u korist domaćina.

Za ekipu Nedelišća Sklepić je postigao 7 pogodaka, dok je u ekipi Novske Čizmar predvodio listu strijelaca sa 9 pogodaka.

RK “NEDELIŠĆE”: Trstoglavec (1), Jakšić (1), Bakač (6), Topličanec (6), Obadić, Korent (3), Farkaš (4), Jarni, Sklepić (7), Goričanec (2), Slaviček (2), Hajdarović, Škvorc (1), Bratković (1); trener: Buvač.

RK “NOVSKA”: Sedlar, Šumar (2), Čizmar (9), Vučić (2), Troha (6), Horaček, Kinderman (3), Kačavenda (1), Brulja, Špoljarić, Mišljan (3), Ciprić (1); trener: Prelčec.

Rukometašima slijedi slobodan vikend zbog blagdana te se tjedan nakon Uskrsa vraćaju natjecanju protiv RK “Ivanska” iz Ivanske.