Održan 14. Memorijalni turnir “Bljesak 1995.”, Novljani među najuspješnijima

Objavljeno: 01.05.2018 - 19:50 Piše: Darko Josić | Foto: Ž. Ga., D. J., I. I. Pročitano: 1000 puta

U subotu 28. travnja 2018. godine u Sportskoj dvorani Srednje škole Novska, Taekwondo klub «Ogrc» – Novska organizirao je 14. Memorijalni turnir “Bljesak 1995.”, pod pokroviteljstvom Grada Novske, kojeg je svečano u 10,00 sati otvorio gradonačelnik Marin Piletić.

Budući da je turnir održan u sklopu obilježavanja 23. obljetnice VRO “Bljesak” kojom je 1. i 2. svibnja 1995. godine područje zapadne Slavonije oslobođeno od veliko-srpskog agresora i zločinačke Jugoslavenske armije, prije otvorenja turnira u 9,30 h, delegacija Hrvatskog taekwondo saveza i kluba domaćina sa ostalim je uzvanicima, trenerima, sucima, natjecateljima i roditeljima učesnika turnira odala počast svim poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu, položivši vijence i zapalivši svijeće kod spomenika u gradskom parku.

Natjecanje je organizirano za uzrasne skupine mlađih i starijih kadetkinja i kadeta, juniorki i juniora te najmlađih uzrasta natjecatelja u disciplini KICK i Limači na kojem je nastupilo 190 natjecatelja iz 24 taekwondo kluba Hrvatskog taekwondo saveza.

Poredak najuspješnijih klubova:

  1. TK “KNEŽEVI VINOGRADI” iz Kneževih Vinograda
  2. TK “DUGO SELO” iz Dugog Sela
  3. TK “OGRC” iz Novske

Najbolji pojedinci po uzrasnim skupinama su:

  1. Najbolji KICK Ž je Karla Marinović iz TK “Kneževi Vinogradi” iz K. V.,
  2. Najbolji KICK M je Matej Horvat iz TK “Kneževi Vinogradi” iz K. V.,
  3. Najbolja limačica A je Ines Kovač iz TK „Omega“ iz Bjelovara,
  4. Najbolji limač A je Mihael Kralj iz TK „Dugo Selo“ iz Dugog Sela,
  5. Najbolja limačica B je Blaženka Mihalj iz TK „Sajnami“ iz Vinkovaca,
  6. Najbolji limač B je Luka Slišković iz TK „Ogrc“ iz Novske,
  7. Najbolja mlađa kadetkinja je Ema Bugarinović iz TK „Omega“ iz Bjelovara,
  8. Najbolji mlađi kadet je Gabriel Grbac iz TK „Plitvice“ iz Plitvica,
  9. Najbolja kadetkinja je Karla Lončar iz TK „Gacka“ iz Otočca,
  10. Najbolji kadet je Luka Marković iz TK „Ozalj“ iz Ozlja,
  11. Najbolja juniorka je Matea Šuvak iz TK „Osijek“ iz Osijeka,
  12. Najbolji junior je Fran Čopčić iz TK „Sajnami“ iz Vinkovaca.

TK “Ogrc”– Novska nastupio je sa ukupno 29 natjecatelja, 11 u disciplini KICK, 9 mlađih kadetkinja i kadeta, 9 starijih kadetkinja i kadeta te 1 juniorkom koji su osvojili 4 zlatne, 7 srebrnih i 9 brončanih medalja.

Medalje su osvojili:

U konkurenciji KICK:

srebro – Lucija Satinović – djevojčice Ž-1

bronca – Kristina Marenić – djevojčice Ž-1, Borna Marković – dječaci M-1

U konkurenciji mlađih kadetkinja i kadeta:

zlato – Luka Slišković – 33 kg,

srebro – Ivan Lončarević – 27 kg, Ivano Pintar – 43 kg, Barbara Rebrović – 27 kg

bronca – Vladimir Radić – 33 kg, Matej Malkoč – 47 kg, Emily Molnar – 43 kg

U konkurenciji kadetkinja i kadeta:

zlato – Luka Žafran – 45 kg, Marijan Marijan – 53 kg

srebro – Ana Gudac – 55 kg, Luka Vidaković – 57 kg, David Malbaša – 65 kg,

bronca  – Luka Molaro – 53 kg, Filip Miličević – 57 kg, Rea Jajtić + 59 kg, Laura Tvorek + 59 kg

U konkurenciji juniorki i juniora:

zlato – Melanie Molnar – 49 kg koja je do ove godine bila članica TK “Ogrc”, a sa odlaskom u Srednju školu u Zagreb sada nastupa za TK “Dubrava”.