Odlični rezultati, uspješni nastupi i medalje za jasenovačku atletiku

Objavljeno: 02.06.2017 - 6:48 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1684 puta

Mjesec svibanj za atletičarke i atletičare Jasenovačkog atletskog kluba JAK bio je uspješan, novi rezultati i osvojene medalje na atletskim natjecanjima postiglo je više članova kluba.

Atletičarka Dora Jakupović na prvenstvu Hrvatske u višeboju bila je četvrta i to u konkurenciji starijih juniorki, dok je Mihael Prelesnk u konkurenciji limača nakon utrke na 200 metara, skoka u dalj i bacanja vortexa osvojio treće mjesto i brončano odličje u konkurenciji 19 natjecatelja. Mihael je ostvario nove osobne rekorde, skok u dalj i na 200 metara, a ono što valja istaknuti, osvojena medalja je prva nakon desetljeća za JAK u muškoj konkurenciji natjecatelja.

Na kvalifikacijama Erste plave lige u Osijeku ostvareni su dobri rezultati. Anika Šepović je osvojila 4. mjesto na 600 metara kod učenica 6. razreda, Lucija Vidaković je bila 5. u skoku u dalj, konkurencija učenica 6. razredi, Dorotea Rajić 8. na 60 i 600 metara kod učenica 5. razreda, Ira Sogonić treća na 60 metara za 5. razred, Lana Radulović osvojila je 3. mjesto na 60 metara, kategorija učenica 4. razreda, a najuspješniji je bio Mihael Prelesnik, 1. mjesto u skoku u dalj i 3. na 300 metara kod učenika 4. razreda.

Za odličan kraj svibnja pobrinula se Marina Tomić, koja je na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke u Varaždinu osvojila 1. mjesto na 400 metara prepone, s rezultatom 1:04,47, što je samo 15 stotinki slabiji od njenog osobnog rekorda.

Moramo se pohvaliti još jednim uspjehom, naša bivša članica Valentina Jurić, sada članica AK Zagreb Ulixa, istrčala je normu za Europsko prvenstvo za mlađe seniorke, a svakako dio tog uspjeha pripada i nama u JAK-u, naglasio je Neven Šepović, trener JAK-a.