Odličan nastavak natjecanja za atletičarke JAK-a

Objavljeno: 08.09.2014 - 10:17 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 576 puta

Još jedan uspješan vikend iza atletičarki JAK-a za kvalifikacije Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje.

Na atletskim stazama u Osijeku sedam atletičarki JAK-a osvojile su pregršt medalja, dva prva, dva druga i četiri treća mjesta.

U utrci na 100 metara Marina Tomić osvojila je drugo, a Silvija Alich treće mjesto. Brončanu medalju u skoku u vis osvojila je Dora Jakupović, dok je na 2000 metara Josipa Gajdoš bila zlatna kao i Marina Tomić u utrci na 300 metara prepone. Atletičarka Dora Jakupović u trci na 300metara je treća, Marija Jakovljević četvrta, a štafeta 4×100 u sastavu Jurić-Jakovljević-Tomić-Alich osvojila je drugo mjesto.

– Čekamo rezultate kvalifikacija atletičarki i s ostalih regija. Tak tada možemo znati tko je sve ušao u finale, u koje će ući po 12 najuspješnijih iz pojedinih disciplina. U finale sigurno ulaze sve tri preponašice, štafeta i Alich u skoku u dalj. Finale Kupa je jedno od dva najvažnija natjecanja za kadete u Hrvatskoj, a ujedno i izborno natjecanje za nastup u kadetskoj reprezentaciji Hrvatske, rekao nam je Neven Šepović, trener.

I idući vikend atletičarke čeka više natjecanja, u subotu je finale Kupa a u nedjelju je u Zagrebu Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke. Očekivanja su velika, posebno od nastupa Marine Tomić i Valentine Jurić u disciplini 400 metara prepone.