Novska upisala poraz na teškom gostovanju – RK “Marof” – RK “Novska” – 26:19 (12:5)

RK "Marof" 26 : 19 RK "Novska"
Objavljeno: 25.11.2017 - 12:00 Piše: Novska.IN portal Pročitano: 248 puta

Rukometaši Novske su otputovali u Novi Marof odmjeriti snage sa iskusnijom i fizički jačom ekipom koja također ove sezone ima malo slabiji početak sezone. No unatoč svemu tome razlike odnosa snaga na terenu su bile očito, pogotovo u prvom poluvremenu kada su rukometaši Marofa ostvarili rezultatsku prednost.

Od prve minute su se domaći rukometaši nametnuli kao favorit, postizali su lakše golove te igrali bolje obranu. Rukometaši Novske nisu imali lijeka za igru domaćina te je već u 20. minuti prvog poluvremena bilo 12:3 za Marof. Nakon minute predaha zadnji 10 minuta prvog poluvremena rukometaši Novske igraju puno bolje, u obrani čvršće i pokretljivije te do kraja poluvremena ne primaju niti jedan pogodak. Nažalost tehničke pogreške i promašaji koji su bili sastavni dio igre Novljana, uzeli su danak te su dobru igru oplemenili sa svega dva postignuta pogotka do kraja poluvremena umjesto da su uhvatili još malo bolji priključak. Poluvrijeme je tako okončano rezultatom 12:5.

Drugo poluvrijeme nalaze se puno ravnopravnije ekipe na terenu. U jednom trenutku Novljani čak smanjuju zaostatak na 20:15, ali ne uspijevaju potpuno preokrenuti tok utakmice te gosti iskusno održavaju prednost. U svakom slučaju puno bolje poluvrijeme su rukometaši Novske odigrali što se i vidi na rezultatu, a zaostatak je mogao biti manji i završnica napetija da su uspijeli iskoristiti prilike koje su im se pružile. Na kraju je ipak slabo prvo poluvrijeme presudilo te je Marof završio utakmicu sa stečenom prednoćšu iz tog perioda, što je u konačnici rezultiralo porazom Novske rezultatom 26:19.

Najraspucaniji pojedinac Marofa je bio Benko s 15 postignutih pogodaka, a za ekipu Novske je Vučić postigao 8 pogodaka. Sljedeće kolo Novska nastupa na domaćem terenu protiv druge ekipe Garešnice. Utakmica je u subotu, 25.11., u 18:00h u Novljanskoj sportskoj dvorani.

RK ”NOVSKA”: Šumar (2), Glavaš, Vučić (8), Ciprić, Horaček (1), Klobučnik, Henčel, Kačavenda (3), Špoljarić, Mišljan (2), Miloš, Jovanović, Troha (3); trener: Pipal.