Nove medalje za JAK na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige Sjever

Objavljeno: 18.10.2017 - 7:52 Piše: Luka Selenić Pročitano: 349 puta

Proteklog vikenda u Varaždinu je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige Sjever (HALS) za sve kategorije, na kojem su sudjelovali i atletičari Atletskog kluba Jasenovac.

Među 500 natjecatelja iz 23 kluba sjeverozapadne Hrvatske, JAK je brojao 6 članova, koji su i ovog puta postignuti odlične rezultate – osvojeno je 5 medalja i postignuto isto toliko osobnih rekorda.

Zlatnu medalju osvojio je Mihael Prelesnik uvjerljivom pobjedom na 400m u konkurenciji limača, Marina Tomić osvojila je srebro na 400m prepone kod mlađih juniorki, a dvostruku pobjedu zabilježile su Josipa Gajdoš i Morena Milašinović kod starijih juniorki na 400m prepone. Josipa je osvojila još jednu medalju – 3. mjesto na 200m u konkurenciji starijih juniorki. Lana Radulović u konkurenciji limačica ostvarila je osobni rekord i 6. mjesto na 400m, Karla Glavinić je u utrci na 200m prepone popravila osobni rekord za više od 3 sekunde i osvojila 8. mjesto u konkurenciji mlađih kadetkinja.

Vesele nas rezultati i postignuta vremena, što je znak da smo dobro radili ovo ljeto i jesen. Pomalo mi je žao što je gotova sezona na stazi, izjavio je trener Neven Šepović.

Ističe da JAK do kraja sezone očekuju još ulične utrke i krosevima, ali i da je gotovo 30 članova JAK-a nastupilo na humanitarnoj utrci “Novska za nju“, od dječjih utrka do utrke na 5 km, gdje su također osvojili nekoliko odličja.