Nove medalja i osobni rekordi atletičarki JAK-a

Na Prvenstvu Hrvatske za mlađe i starije kadetkinje i kadete održanom protekli vikend u Zagrebu, članice JAK-a, Jasenovačkog atletskog kluba, polučile su uspjeh. Osvojene su četiri medalje.

Marina Tomić u konkurenciji mlađih kadetkinja zavrijedila je naslov prvakinje na 400 metara, a osvojila je i srebrnu medalju na 80 metara prepone. Za samo jednu tisućinku sekunde bila je sporija od prvoplasirane pa je o toj pobjedi odlučivao foto finiš. Treća u utrci kadetkinja na 300 metara bila je Mirena Milašinović, a od članica JAK-a trčale su još Dora Jakupović, ukupno sedma i Josipa Gajdoš je bila šesta. Sve tri atletičarke su popravile svoje osobne rekorde za više od dvije sekunde, što je znak da su u odličnoj formi i spremne za naredna natjecanja koje ih očekuje već sljedeći vikend na Prvenstvu Hrvatske za juniorke u Varaždinu.

Treba još spomenuti i utrku na 100 metara  prepone. Mirena Milašinović je u finalnoj utrci osvojila 7. mjesto, dok je Josipa Gajdoš bila peta na 1500 metara.Vrhunac natjecanja bila je utrka štafeta kod kadetkinja 4×300 m. U konkurenciji tri zagrebačka kluba te klubova iz Osijeka, Splita, Rijeke i Varaždina atletičarke Ivana Jurić, Josipa Gajdoš, Silvija Alich i Mirena Milašinović uspjele su u izvanrednoj utrci osvojiti brončano odličje.
– Svi smo i više nego zadovoljni postignutim rezultatom na ovom doista jakom atletskom natjecanju. Osvojiti 4 medalje na prvenstvu Hrvatske, a sve naše atletičarke su postavile i osobne rekorde, veliki je uspjeh. Medalja za štafetu na jedan kilometar nešto je posebno. Imamo odlične trkačice u dobroj formi, rekao je trener Neven Šepović.