NK “Libertas” – NK “Otočac” – 4:1

NK "Libertas" 4 : 1 NK "Otočac"
Objavljeno: 25.08.2016 - 14:52 Piše: Luka Selenić Pročitano: 2306 puta

U utakmici pretkola Hrvatskog nogometnog kupa nogometaši NK Libertas su na Gradskom stadionu u Novskoj pobijedili goste iz Otočca rezultatom 4:1.

Oko 300 gledatelja uživalo je u vrlo dobroj i dinamičnoj utakmici u kojoj je postignuto čak pet pogodaka. Odlična nogometna predstava domaćina, pogotovo u prvom dijelu gdje su jakim tempom od samog početka prisilili goste da se povuku i svoju priliku čekaju iz kontranapada. Već u šestoj minuti Galešić s 11 m postiže prvi pogodak utakmice, no nekoliko minuta kasnije Tomac izjednačuje rezultat.

U nastavku su slijedili golovi domaćina – D. Šimunović u 25 minuti, Đurić u 41′ te u 43 minuti Galešić postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Pokazalo se da gosti na ovakvu igru domaćina nisu imali rješenja te je utakmica riješena već u prvom poluvremenu u kojem su postignuti svi golovi. U nastavku je Libertas rutinski utakmicu priveo kraju.

Ovom pobjedom Libertas je izborio plasman u prvo kolo odnosno među 32 najbolje momčadi u Hrvatskoj, a sav prihod utakmice namijenjen je obnovi vodotornja u Vukovaru.