Neugodan poraz rukometaša na domaćem terenu, RK “Novska” – RK “Ilova” 26:37 (14:17)

RK "Novska" 26 : 37 RK "Ilova"
Objavljeno: 22.03.2017 - 15:50 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1324 puta

Između rukometaša Novske i Grubišnog polja postoji dugogodišnje sportsko rivalstvo, ali i prijateljstvo,  međusobno odigrali mnogo neizvjesnih i napetih utakmica no nažalost ovaj put su gosti uvjerljivo slavili.

Otvaranje utakmice je bilo dosta dobro za Novsku. Dobro su parirali vidno iskusnijem protivniku i držali prednost od dva gola. Ipak ta se prednost brzo istopila i pretvorila u zaostatak, od vodstva 6:4 za Novsku gosti okreću rezultat u svoju korist te su poveli 11:7. Do kraja poluvremena se igralo gol za gol, tako su rukometaši Ilove i uspjeli zadržati tu prednost do samog kraja poluvremena kada obje ekipe odlaze na predah rezultatom 17:14 u korist Ilove.

Drugo poluvrijeme rukometaši Novske izlaze odlučno na teren i s brza dva gola razlika pada na svega jedan gol, ali nažalost taj bljesak je bio kratkog sjaja. To je ujedno bilo i najbliže što su se uspjeli približiti jer su gostujući rukometaši odmah preuzeli daljnju kontrolu nad utakmicom te utišali sve nade mladih rukometaša Novske. Prednost gostiju je postala dvoznamenkasta te je s takvom prednošću i završen susret u kojem su gosti iskoristili svoju snagu i iskustvo i svladali Novsku rezultatom 37:26.

U ekipi Ilove istaknuo se Babić s 10 pogodaka, a u ekipi Novske ponovno Čizmar s 9 pogodaka.

RK “ILOVA” : Roček, A.Truhlaž (1), Orct, I.Brzak (3), M.Brzak (5), Babić (10), Ivanić (8), Bijelić, M.Truhlaž, Tomljanović (1), Galir (6), Vereš (3), Kos Kaljanja, Horak; trener : Vereš.

RK “NOVSKA” : Sedlar, Šumar (1), Čizmar (9), Glavaš (1), Vučić (1), Troha (5), Horaček, Kinderman (3), Štefanac (1), Kačavenda, Brulja, Špoljarić (2), Bišof (3), Mišljan, Cirpić; trener : Prelčec.

Sljedeće kolo rukometaši Novske odlaze na daleko gostovanje u Lepoglavu protiv ekipe RK “Concordia”.