Najuspješnija atletska sezona za JAK

Objavljeno: 13.10.2014 - 11:44 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1004 puta

Atletičari sezonu natjecanja uobičajeno završe pojedinačnim prvenstvom, proteklog vikenda u Varaždinu, koji je bio domaćin natjecanja u Hrvatskoj atletskoj ligi Sjever, tijekom dva dana, za mlađe prvi, a za starije kategorije drugi dan.

U konkurenciji dvadesetak atletskih klubova, atletičarke JAK-a iz Jasenovca osvojile su 6 medalja u više disciplina.

Prvog dana Marina Tomić u konkurenciji mlađih kadetkinja uvjerljivo je pobijedila u utrci na 200 metara prepone, druga na 300 metara, postavivši u obje discipline osobne rekorde. Drugog dana natjecanja za starije kadetkinje na 300 metara prepone, Marina je otrčala izvanrednu utrku. Pobijedila je s vremenom od 46,18 sekundi, što je ujedno i najbolji rezultat kod kadetkinja ove sezone u Hrvatskoj. U istoj utrci Mirena Milašinović bila je četvrta, Marija Jakovljević šesta, dok je Josipa Gajdoš trčala 400 m prepone za mlađe juniorke i osvojila izvrsno 2. mjesto. Vrijedi spomenuti da je ovu disciplinu trčala prvi put na natjecanju.

Najtrofejnija atletičarka JAK-a, Valentina Jurić, uvjerljivo prva na 400 metara prepone u kategoriji starijih juniorki. Medalju je osvojila i štafeta 100 – 200 – 300 – 400m, takozvana “švedska štafeta” u sastavu Marija Jakovljević, Silvija Alich, Ivana Jurić i Marina Tomić. Rezultat za drugo mjestu, vrijeme 2:30,36 minuta i novi klupski rekord.

– Ovim je sezona na stazi završena, a bila je jedna od najuspješnijih u povijesti JAK-a: osvojeno je 10 medalja na prvenstvima Hrvatske, starije kadetkinje su osvojile 3. mjesto u HALS-u, a Marina Tomić je nastupila za kadetsku reprezentaciju Hrvatske, rekao nam je trener Neven Šepović, a napominje da im do kraja sezone preostaju ulične utrke i krosovi. Natjecati će se, no u ovom trenutku nedostaju sredstva za odlazak na trke.