MRK ”Novska” : RK ”Nedelišće” – 29:27 (15:15)

Objavljeno: 08.11.2015 - 17:01 Piše: Luka Selenić Pročitano: 782 puta

Rukometaši Novske su na domaćem terenu pobjedili prvoplasiranu ekipu lige u napetoj i neizvjesnoj utakmici do samoga kraja.

Naši su dobro započeli utakmicu gdje su iskoristili seriju grešaka gostiju te na semaforu stoji lijepih 10:5. Unatoč dobroj igri Novske, gosti se ne predaju, euforično i borbeno vraćaju se i sustižu rezultat, da bi u posljednjim sekundama prvog poluvremena i izjednačili te se na odmor odlazi sa 15:15.

Drugo poluvrijeme je slijedila neizvjesna i napeta borba. Igralo se gol za gol, dok na gol domaćina ne staje mladi golman Grgić i sa tri uzastopne obrane daje potreban vjetar u leđa svojim suigračima, zbog čega se Novska odvaja na +2 prvi put u drugom poluvremenu. Kada se sve činilo da ide ka pobjedi, iz izgubljene lopte u napadu gosti vuku brzu polukontru te se domaći igrač nespretno zabija u gostujućeg igrača Nedelišća i dobiva direktan crveni karton. Gosti su još uspjeli iskoristiti tu priliku i poravnati posljednji put rezultat na 27:27, ali do kraja bez primljenog gola i uz dva velika pogotka u napadu Novska osigurava pobjedu i velika dva boda.

Kod domaćina je najraspoloženiji pojedinac bio Šepak s 9 pogodaka, a kod gostiju Srnec s 8 pogodaka.

MRK ”NOVSKA” : Grgić, Šumar (4), Štefanac (1), Horvat (5), Šepak (9), Bišof, Biro, Ivančić, Kinderman (4), Tutić, Hršak (2), Mišljan, Kumpović (4), Ciprić. Trener Prelčec.

RK ”NEDELIŠĆE” : Trstoglavec, Radiković, F. Goričanec (5), Srnec (8), Bralić, Topličanec, Obadić, Potočnjak (6), Radović, Farkaš (2), Bedić, Tkalčec, M. Goričanec (6), Zebec, Paler. Trener Bralić.

Sljedeće kolo rukometaši idu na daleko gostovanje u Golu protiv RK ”Gola”.

Čestitke ekipi na zasluženoj pobjedi i puno sreće u nadolazećim izazovima!

Arhivska fotografija: Tamara Josić