MRK “Novska” – RK “Ivanska” – 25:23 (12:12)

Objavljeno: 17.04.2016 - 17:45 Piše: Luka Selenić | Foto: Tamara Josić Pročitano: 854 puta

Rukometaši Novske i dalje bez poraza na domaćem terenu, nakon što su nakon velike bitke na parketu izborili pobjedu protiv ekipe RK “Ivanska” iz Ivanske.

Sami početak utakmice krenuo je dobro po domaćina – vodstvo od 3:1 te još nekoliko izglednih prilika i za povećanje vodstva, ali je nažalost falilo mirnoće u realizaciji pa se gosti vraćaju i odlaze serijom pogodaka u vodstvo od 6:4. Nakon toga utakmica u potpunosti ravnopravna, obje strane teško dolaze do pogodaka te prednjače čvrste obrane i obrane golmana. Na isteku samoga poluvremena sa +1 za goste Kinderman sa zvukom sirene pogađa gol sa više od polovice terena te poravnava rezultat na 12:12.

Drugo poluvrijeme opet puno bolje otvaraju rukometaši Novske te odlaze odma na prednost od 15:12 i uspijevaju to održavati do rezultat 19:16, ali se ne uspijevaju nikako još značajnije odvojiti. Nažalost, nekoliko diskutabilnih sudačkih odluka je zakuhalo utakmicu i tenzije su krenule rasti na obje strane, nervoza se pojavila u domaćin redovima Novske te gosti iz Ivanske uspijevaju prvi put izjednačiti rezultat na 19:19. Ipak igrači Novske s dva isključena igrača uspijevaju držati rezultat u egalu te nakon 22:22 odlaze mini serijom u samoj završnici na +3, samo minutu do kraja utakmice. Nakon velike borbe krajnji je rezultat 25:23 i zaslužena pobjeda Novske.

Najefikasniji pojedinac u redovima Novske bio je Šepak s 8, a kod gostiju Kocijan-Pacas sa 7 pogodaka.

MRK “NOVSKA” : Halić, Šumar (1), Štefanac, Masnec (7), Vučić (3), Biro, Ciprić, Kinderman (2), Grgić, Hršak (1), Kačavenda (3), Bišof, Špoljarić, Mišljan, Šepak (8); Trener Prelčec.
RK “IVANSKA” : Herceg, Popović, Kos-Kalanja (4), Kaksa (3), Crnojević (4), Kocijan-Pacas (7), Đivić (1), Mraz (2), Kozić (2); Trener Paripović.

Čestitke na pobjedi, a sljedeće kolo rukometaši odlaze na gostovanje u Koprivnicu.