MRK “Novska” – RK “Concordia” – 22:22 (13:7)

Objavljeno: 06.03.2016 - 11:49 Piše: Luka Selenić Pročitano: 951 puta

Rukometaši Novske izgubili su prvi bod na domaćem terenu u prvenstvu protiv rukometaša iz Lepoglave.

Dobro otvaranje utakmice za domaćina, gdje odmah nameću svoj ritam i kroz cijelo poluvrijeme konstantno izgrađuju svoju prednost. Obrana je dobro surađivala i djelovala čvrsto, što i svjedoči svega 7 primljenih pogodaka, pa tako rukometaši Novske odlaze na predah sa zadovoljavajućih 13:7 te se ne otima dojam da je ta prednost mogla bi i daleko uvjerljivija da je bilo malo više koncentracije u napadu.

Početak drugog poluvremena preslika prvoga – serijom 3:1 na samom početku semafor prikazuje velikih 16:8 za Novsku, no kad se činilo da sve ide prema pobjedi Novske, kola su krenula nizbrdo. Već ozljedama načetu momčad pogodila je nova ozljeda jednog od nositelja igre, a uz pomalo neraspoložene ostale igrače nekako je igra stala i gosti su korak po korak smanjivali prednost.

Bez obzira na sve to, minutu i pol prije kraja rukometaši Novske imaju vodstvo 22:20, ali primaju jedan nespretan gol i zadnji napad 20ak sekundi prije kraja gube loptu te igrač Lepoglave uspijeva izboriti penal iz kontre. Nažalost i realiziraju taj penal te utakmica završava bez pobjednika 22:22.

Najraspoloženiji pojedinac u redovima Novske bio je Šepak s 8, a kod gostiju Funda sa 7 pogodaka.

MRK “NOVSKA” : Halić, Šumar (3), Štefanac, Šlabek (3), Masnec (3), Vučić (1), Biro, Ciprić, Šepak (8), KInderman (1), Grgić, Kačavenda, Bišof, Mirković (3), Mišljan; Trener Prelčec.

RK “CONCORDIA” : Šambar, Al Saadi, Brezovec (1), Kos, Kučej (4), Kolar (1), Maloić (4), Bistrović, Funda (7), Naglaš, Pečatnik, Strmečki (5), Hrg; Trener Druško.

Sljedeće kolo rukometašima Novske slijedi teško gostovanje u Nedelišću, stoga im želimo više sreće u nadolazećim izazovima!