MRK “Novska” – RK “Bjelovar 2” – 24:23 (12:9)

Objavljeno: 22.02.2016 - 19:11 Piše: Tamara Mičević Pročitano: 1292 puta

U neizvjesnoj i napetoj utakmici rukometaši Novske osvajaju oba boda na domaćem terenu protiv druge ekipe Bjelovara.

Nakon prošlotjednog poraza, ovu utakmicu su rukometaši Novske pokazali sasvim drugo lice. Od početka utakmice su stajali čvrsto u obrani i pametno gradili igru u napadu. Na osnovu toga i odličnih obrana golmana Tutića, uspijevaju korak po koraka graditi svoju prednost i na predah otići s velikih +3.

Drugo poluvrijeme nastavlja se bitka na terenu gdje su golmani s obje strane bili u prvom planu, ali domaći rukometaši niti u jednom trenutku ne ispuštaju prednost te konstantno drže prednost od 2-3 gola razlike. Gosti iz Bjelovara se također ne predaju te ne dopuštaju nikako da Novska potpuno prelomi utakmicu. Pred sami kraj nekoliko dvojbenih odluka sudaca i rukometaši Bjelovara se nalaze u prilici izjednačiti pola minute do samog kraja utakmice, ujedno s igračem više na terenu. Na sreću njihov napad završava bezuspješno te samo preostaje nekoliko sekundi do kraja i pobjede Novske rezultatom 24:23.

Najraspoloženiji pojedinac u redovima Novske bio je Kinderman sa 7, a kod gostiju Šolja s 6 pogodaka.

MRK “NOVSKA” : Tutić, Šumar, Štefanac, Šlabek, Masnec (4), Biro, Ciprić, Šepak (4), Kinderman (7), Grgić, Hršak (3), Kačavenda (2), Bišof, Mirković (4), Mišljan. Trener Prelčec.
RK “BJELOVAR” : Šolja (6), Maletić (5), Jukić (2), Grašić, Kranjec, Grbavac (4), Udžbinac, Nesek (1), Fiala (5). Trener Lamza.

Sljedeće kolo su rukometaši Novske slobodni zbog istupanja iz lige ekipe RK “Čakovec 2” te za dva tjedna im slijedi novi izazov na domaćem terenu protiv RK “Concordia” iz Lepoglave.

Čestitke rukometašima na zasluženoj pobjedi!