Mladi rukometaši RK “Novska” pokazali veliki talent – uvjerljivo osvojili turnir “VRO Bljesak 2017.”

RK "Novska"
31 : 12
RK "Nova Gradiška"

Rukometni klub “Novska” kao domaćin organizirao je i sudjelovao na rukometnom turniru “VRO Bljesak 2017.” za rukometaše rođene 2004. godine i mlađe.

Na turniru su nastupale četiri rukometne selekcije toga godišta, RK “Moslavina” iz Kutine, RK “Nova Gradiška” iz Nove Gradiške, RK “Pavleki” iz Zagreba te RK “Novska” iz Novske. Prvi parovi turnira su razigravali direktno za ulazak u finale, odnosno za utakmicu za treće mjesto.

Prvi su turnir otvorili dječaci iz Zagreba i domaćin iz Novske. Rukometaši Novske su odigrali jako dobru utakmicu, u startu pokazali su da žele osvojiti turnir uvjerljivom pobjedom 28:19. Drugi par tunira su bili dječaci iz Kutine i Nove Gradiške. Kutinčani kao lagani favoriti imali su vodstvo na poluvremenu, ali do kraja susreta rukometaši Gradiške priredili su iznenađujući preokret pa ulaze u finale sa Novskom pobjedom 27:23, a rukometaši Kutine u borbu za treće mjesto. U utakmici za treće mjesto RK “Moslavina” je zasluženo pobjedila RK “Pavleki” s uvjerljivim rezultatom 31:15.

Kao poslastica za kraj turnira finale u kojem su dječaci Novske ostvarili furioznu i uvjerljivu pobjedu. Pokazali su ogromnu želju i borbenost te su od samog početka finalne utakmice nametnuli svoj ritam igre u kojem su protivnika već na poluvremenu vodili rezultatom 17:6, a ni drugo poluvrijeme se tu nisu zaustavili ,nego su ostvarili najuvjerljiviju pobjedu turnira rezultatom 31:12 i tako zasluženo osvojili turnir i pehar.

Bitno je za naglasiti kako su mladi rukometaši Novske imali ogromnu podršku s tribina, navijanje je bilo na visokom nivou, a roditelji su iznimno zadovoljni s rezultatom koju su postigli.

Za ekipu Novske su nastupali sljedeći dječaci: Ante Lovrić, Gabriel Jupek, Filip Božić, Marko Mađerić, Nikola Frkat, Kruno Movrić, Andrej Špoljarić, Ivano Markić, David Carić, Manuel Gavranović, Valentino Crnojević, Luka Milinković, Dino Pejaković, Patrik Komljenović, Marijan Marijan te Dominik Marenić.

Mladim uzdanicama Novljanskog rukometa treba čestitati na prikazanoj igri koju su pokazali u jakoj konkurenciji svojih vršnjaka, ali i pohvaliti rad trenera Jurice Kindermana kojemu su ovakvi rezultati najbolji pokazatelj dobrog rada te brojne roditelje koji podržavaju svoju djecu.

Zahvaljujemo Danijelu Markiću na uručenim fotografijama.