Marini Tomić naslov prvakinje Hrvatske!

Objavljeno: 08.06.2015 - 17:22 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1159 puta

Atletičarka Marina Tomić, članica Jasenovačkog atletskog kluba JAK, na najvišem je mjestu pobjedničkog postolja i nosi naslov prvakinje Hrvatske. Na Prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i juniorke, održanom tijekom vikenda u Čakovcu, Marina je nadmašila ostale trkačice te je najbrža u svojoj disciplini na 400 metara prepone, a brončana na 100 metara prepone.

Uspjeh Marine Tomić radost je za JAK, koji na atletskim natjecanjima iz vikenda u vikend osvajaju odlične rezultate, ostavljajući iza sebe i starije atletičarke i klubove koji imaju puno bolje uvjete za rad.

– Zadovoljan sam nastupom na ovom prvenstvu. Posebno veseli činjenica da je Marina postala prvakinjom Hrvatske u konkurenciji djevojaka koje su starije tri godine od nje, istaknuo je trener Neven ŠepovićMarina Tomić od ove sezone je u konkurenciji starijih kadetkinja, što će joj omogućiti natjecanje u konkurenciji mlađih juniorki još tri sezone i osvajanje novih vrhunskih rezultata.

Na prvenstvu u Čakovcu nastupile su još Josipa Gajdoš, osvojila je šesto mjesto na 400 i 400 metara prepone, a Dora Jakupović bila je sedma na 400 i 400m prepone, dok je Ivana Jurić završila na osmom mjestu na 400 metaa. U disciplini skok u dalj, Silvija Alich zauzela je deveto mjesto.