Još jedan uspjeh veterana – kao u najbolja vremena novljanskog rukometa

Objavljeno: 20.01.2016 - 13:12 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1967 puta

Dok ovih dana traje Europsko prvenstvo u rukometu s nastupima pomlađene fenomenalne hrvatske reprezentacije, veterani Rukometnog kluba Novska završavaju turnire osvajanjima visokih pozicija.

Prošlog vikenda novi uspjeh, drugo mjesto na 21. Memorijalnom turniru „Major – Gabrič –Bačekovic – Ruzič“ u Pisarovini. Trunir je održan u organizaciji VRK „Maksimir-Pastela“, a igralo je šest ekipa veterana.

– Izgubili smo u finalu od domaćina „Maksimir- Pastela“,  na sedmerce. U regularnom dijelu utakmice bio je 5:5, no domaćini su bili bolji u sedmercima. Na poluvremenu utakmice rezultat  samo 1:1, sredinom drugog poluvremena imali smo i vodstvo 3:1 i priliku za povećanje rezultata, ali to nismo iskoristili pa je sve riješeno sedmercima, rekao je Antun Domankušić, veteran RK „Novska“.

Najboljim igračem utakmice proglašen je Novljanin Mladen Šulekić.

Veterani RK Novska drugu sezonu igranja postižu značajne rezultate. Nakon prošlogodišnjeg osvajanja drugog mjesta na 29. veteranskom memorijalnom turniru “Zlatko Akmačić” u Starom Petrovom Selu – Krunoslav Šimičić, Antun Domankušić, Mladen Šulekić, Zlatko Slišković, Dalibor Dragočajac, Ivan Džogić, Vlatko Šulekić, Tomislav Baić, Josip Džogić, Jaroslav Šeba, Jakov Preksavec i Zvonko Galešić, uspješni su i na 6. Međunarodnom rukometnom turniru za veterane. Osvojili su 3. mjesto u konkurenciji jakih ekipa iz Hrvatske, Slovenije i Srbije. Turnir je igran u Sportskoj dvorani kralja Tomislava u Našicama.

U subotu, 23. siječnja veterani Novske igraju na jakom međunarodnom Memorijalnom turniru „Ivo Petranović“ u Novoj Gradišci. Prošle sezone završili su na petom mjestu, a s sada očekuju bolji razultat.

Zahvaljujemo VRK „Novska“ Novska na ustupljenim fotografijama!