Jako uspješan atletski vikend za JAK, na mitingu u Slavonskom Brodu osvojili 12 medalja

Objavljeno: 06.06.2017 - 6:47 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1343 puta

Uspješan nastup Jasenovačkog atletskog kluba JAK proteklog vikenda na atletskom mitingu u Slavonskom Brodu, gdje je u više disciplina nastupilo stotinjak atletičarki i atletičara iz 10 atletskih klubova iz Slavonije. JAK su predstavljale nove nade atletike, 19 članova kluba imali su uspješan dan, osvojeno je 12 medalja, dvije zlatne te 6 srebrnih i 4 brončane medalje.

Prva mjesta i zlatne medalje osvojili su juniorka Josipa Gajdoš na 400 metara i Mihael Prelesnik u kategoriji limača, utrka na 200 metara, kazao je Neven Šepović, navodeći i uspjehe i ostalih, naglasivši da su “gotovo svi postavili svoje osobne rekorde“.

Srebrne medalje osvojili su Ivana Jurić kod mlađih juniorki na 400 metara, Anika Šepović kod kadetkinja na 600 metara, Ljupka Šepović kod mlađih limačica na 300 metara, Mihael Prelesnik na 400 metara, limačica Lana Radulović na 200 metara te Bartol Vidaković kod mlađih limača na 100 metara.

Brončanim odličjem okitili su se Matea Rajić kod mlađih limačica na 300 metara kao i Bartol Vidaković te Mislav Mihaljević kod kadeta u urici 1000 metara, a broncu je osvojila i Lana Radulović na 400 metara.

Osobne rekorde ostvarile su Kristina Turčić (4. na 100m – kadetkinje), Ira Sogonić i Lucija Vidaković (4. i 5. na 200m kod mlađih kadetkinja), Dorotea Rajić i Nika Barišić (5. i 6. na 600m kod mlađih kadetkinja) i najmlađe Lucija Bilogrević i Veronika Đilas na 300m kod mlađih limačica, ukupno vrijeme za peto i šesto mjesto.