Gust raspored za atletiku – JAK drži tempo na natjecanjima

Objavljeno: 09.05.2017 - 7:09 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 1119 puta

Nakon nedavnog nastupa na uličnoj trci “Jasenovačka milja”, tradicionalnoj utrci koju organizira Jasenovački atletski klube JAK, nije bilo previše vremena za predah. Atletičarke i atletičari tijekom vikenda nastupili su u Čakovcu na 2. kolu Hrvatske atletske lige Sjever.

Nastupilo je preko 400 natjecatelja iz dvadesetak klubova sjeverozapadne Hrvatske, među njima i 12 članova Jasenovačkog atletskog kluba, rekao je Neven Šepović, trener, ne skrivajući zadovoljstvo postignutim rezultatima.

U konkurenciji limačica Lana Radulović je na 60 metara utrku završila na 10. mjestu, sjajan rezultat jer se natjecalo 64 trkačice.

Kod limača, Frano Brtan bio je šesti u bacanju vortexa, dok je najuspješniji u ekipi bio Mihael Prelesnik, 1. mjesto u bacanju vortexa i 2. mjesto u skoku u dalj.

Atletičarke, mlađe kadetkinje, Ira Sogonić, Petra i Karla Glavinić osvojile 8., 10. i 11. mjesto u utrci 200 metara s preponama. Bio je to njihov prvi nastup u ovoj disciplini na nekom natjecanju. U istoj konkurenciji skok u dalj Lucija Vidaković postigla je svoj novi osobni rekord doskočivši do 4,05 metra i 10. mjesto u ovoj disciplini.

Štafeta mlađih kadetkinja 4×200 metara, MihaljevićVidakovićŠepovićSogonić bile su sedme, a Nika Barišić i Dorotea Rajić 7. i 8. u utrci na 600 metara kod mlađih kadetkinja.

Sredinom tjedna, u četvrtak, JAK nastupa na kvalifikacijama “Erste plave lige” u Osijeku, a u subotu i nedjelju u Zagrebu na Prvenstvu Hrvatske u višeboju.