Članovi AK “NoGa” otrčali 13. Bromaru u Slavonskom Brodu

Objavljeno: 16.05.2016 - 20:37 Piše: Luka Selenić Pročitano: 561 puta

Po vrlo hladnom, vjetrovitom i kišovitom proljetnom vremenu, u nedjelju 15. svibnja održana je 13. Bromara, utrka na 21km u Slavonskom Brodu. Na polumaratonu je nastupilo 70 trkača i trkačica dok se u štafeti okušalo 10 timova.

U vrlo jakoj konkurenciji nastupili su i trkači AK “NoGA” Novska – Ljiljana Bielić, Filip Mičević i Josip Fabijanić, dok se Marijan Cindrić okušao u trčanju štafete sa kolegicom iz kluba AK Maksimir, Nives Zebić.

Na utrci polumaratona među muškarcima najbrži je bio trkač iz redova AK Sljemena Zagreb, Mato Šapina, koji je na cilj došao s vremenom 1:18:26.  Dubravka Vešligaj iz AK Maksimir Zagreb je među ženskom konkurencijom bila najbrža te na cilj došla za 1:31:00.

Naši trkači su se također iskazali – 44. mjesto u ukupnom poretku zauzela je Ljiljana Bielić, istrčavši utrku za 1:53:37. Ogroman napredak osjetio se kod Filipa Mičevića, predsjednika AK “NoGa”, koji je istrčao tu dionicu za 1:40:38, zauzevši 22. mjesto i spustivši svoj osobni rekord za skoro 5 minuta. Josip Fabijanić ostvario je rezultat 1:37:58 te osvojio 19. mjesto.

Nives Zebić i Marijan Cindrić zauzeli su 4. mjesto u štafetnoj utrci na 21km. Respektabilnih 1:24:52 nije bilo dovoljno da se uguraju na postolje. Malo je reći da su se hrabro borili no konkurencija je jednostavno bila jaka. Goran Draksler i Darko Dolovski nadmoćno su odnijeli pobjedu u štafetnoj utrci s ukupnim vremenom 1:19:38.