Atletičarke JAK- a teško je stići – osvojile su još sedam medalja

Objavljeno: 03.09.2015 - 15:03 Piše: Željko Gašparović Pročitano: 842 puta

Za atletičarke Jasenovačkog atletskog kluba ponovno jedan uspješan nastup, ovaj put u Osijeku na kvalifikacijskom Kupu Hrvatske za kadete i kadetkinje – regija Istok. JAK su predstavljale šest atletičarki, koje su osvojile su čak 7 medalja u jakoj konkurenciji između stotinjak atletičara i atletičarki istočne Hrvatske.

S dva prva mjesta u disciplinama 100 i 300 metara prepone je Marina Tom, a Silvija Alich bila je prva na 100 metara te druga u skoku u dalj. U pojedinačnom nastupu, srebro je pripalo Mariji Jakovljević u utrci 300 metara prepone, Ivana Jurić osvojila je treće mjesto u utrci na 300 metara, a ekipno su u štafeti 4×100 metara bile druge.

Koja će od atletičarki ući u finale Kupa zavisiti će o rezultatima s ostalih kvalifikacijskih natjecanja. U završnici će se naći 12 najboljih.
Trener Neven Šepović kaže kako je sigurna za finale Marina Tomić jer ima drugi rezultat na 300 metara prepone i treći na 100 metara prepone, a natjecati će se i kao štafeta.

Finale Kupa ujedno je i izlučno natjecanje za nastup u kadetskoj reprezentaciji Hrvatske za petoboj u kojima će se naći atletičarke iz Češke, Mađarske, Slovačke, Slovenije i Hrvatske.

Curama čestitamo na uspjehu i želimo im puno sreće, uspjeha i medalja u daljnjim kvalifikacijama!