17. Splitski polumaraton i službeni početak sezone za novljanske atletičare

Objavljeno: 28.02.2017 - 20:20 Piše: Luka Selenić Pročitano: 1919 puta

Nakon zimske stanke atletičari AK “NoGA” krenuli su s novom sezonom, a prva utrka na kojoj su sudjelovali je 17. po redu Splitski polumaraton.

Trasu od 21km otrčalo je sedam Novljana, a najbolje plasirana bila je nova trkačica u klubu – Dušica Trkulja, koja se plasirala na 5. mjesto u svojoj Ž35 kategoriji s vremenom 1:46:55, dok je u ukupnom ženskom poretku zauzela 43. mjesto.

Ljiljana Bielić trčala je polumaraton u vremenu 1:51:14, u kategoriji Ž45 zauzela je 9. mjesto, a u ženskom ukupnom poretku je došla 71. na cilj.

Dajana Melnik, nova trkačica koja je iz Škole trčanja prešla u klub, u kategoriji ŽS zauzela je 54. mjesto, a u ukupnom ženskom poretku zasjela je na 121. mjesto.

Mirjana Ciboci uz lagani ritam završila je utrku uz vrijeme od 2:18:54, čime se smjestila na 61. poziciju u svojoj kategoriji Ž40 te u ukupnom ženskom poretku je 277.

Zvonko Bielić s vremenom 1:38:49 u kategoriji M45 zauzeo je 14., a u ukupnom poretku 164. mjesto.

Josip Fabijanić utrku je završio s vremenom 1:40:52, a u kategoriji MS zauzeo je 71., u ukupnom poretku 224. mjesto.

Filip Mičević završio je utrku s 1:44:52, u MS kategoriji je došao 90. po redu, a 290. u ukupnom muškom poretku.

Sljedeće dvije utrke u ožujku su Drugi Proljetni polumaraton u Zagrebu koji se trči kroz Aveniju Većeslava Holjevca, pored hipodroma i uz Bundek te Turopoljska utrka u Velikoj Gorici.